Ga direct naar hoofdinhoud

Balancerend beeld

Met verzamelde materialen zoals verpakkingen, restjes en diverse herbruikbare materialen maken leerlingen een balancerend beeld. Op excursie kunnen leerlingen ook natuurlijk materiaal verzamelen zoals kleine steentjes, takken, dennenappels, stro, zand, grind of schelpen.

Tinkeren, Kunst, Natuurkunde, Techniek, Evenwicht, Duurzaamheid, Verbindingen
  • Primair onderwijs
  • Groep 5-6, Groep 7-8
  • 90 minuten
  • In de klas
  • 35, 37, 39, 42, 44, 45, 55

Over deze les

De uitdaging is een balancerend beeld te creëren van herbruikbare materialen zoals verpakkingen, afval van thuis en natuurlijke materialen. Twee weken voor de activiteit verzamelen de leerlingen thuis materialen voor het beeld zoals verpakkingen, restjes en diverse herbruikbare materialen (bijvoorbeeld plastic, papier, metaal, hout, stof of glas). De leerlingen kunnen ook op excursie gaan in de omgeving en hier natuurlijk materiaal verzamelen zoals kleine steentjes, takken, dennenappels, stro, zand, grind of schelpen.

Voorbereiding

  • De leerlingen 1 tot 2 weken van tevoren herbruikbare materialen vragen te verzamelen
  • Het verzamelde materiaal groeperen
  • Maak een test en voorbeeld van een balancerend beeld
  • Het materiaal sorteren op kleur, soort of maat
  • Een introductieposter maken

Introductie - 10 minuten

  • Het onderwerp duurzaamheid bespreken
  • Voorbeelden van een balancerend beeld geven
  • De leerlingen vragen hoe zij het balancerende beeld dat ze maken kunnen verbinden met duurzaamheidsdoelen

Aan de slag - 70 minuten

  • Stel vragen aan de leerlingen
  • Creëer een ondersteunende en inspirerende omgeving
  • Moedig de leerlingen aan en geef indien nodig alternatieven

Evaluatie - 10 minuten

  • De groepen tonen en vertellen over hun beelden

Download

Download hier de leerkrachtenhandleiding voor alle informatie en inspirerende voorbeelden.

Meer informatie

Het project Tink@school

Deze activiteit is ontwikkeld in het Europese project Tink@school. Samen met partners uit Griekenland, Italië en IJsland ontwikkelde NEMO tien activiteiten voor leerkrachten om op een innovatieve en creatieve manier met duurzaamheid aan de slag te laten gaan in de klas op basis van de methodiek tinkeren.